مقالات

چگونه شیک پوش و جذاب باشیم؟

مهم نیست جوان هستید یا پیر برای شیک پوش بودن نه پوشیدن لباس های گرانقیمت مهم است و نه برندپوشی، هیچکدام از مواردی که گفته شد تاثیر چندانی در شیک پوشی ندارد برای شیک پوش بودن باید یک سری راز و ترفند را رعایت کرد:
رازهای شیک پوشی خانم ها
ساده پوشی
در دنیای مد و فشن مهمترین راز شیک پوش بودن ساده پوشی است، این یکی از نکاتی است که فشن بلاگرهای ایرانی و خارجی برای داشتن تیپ بهتر رعایت میکنند. حتما شما هم سلبریتی های معروفی را دیده اید که با ساده ترین لباس ها چقدر شیک به نظر می رسند.
تناسب و هماهنگی
تناسب قد و وزن در شیک پوشی بسیار موثر است، شما برای شیک پوشی نیاز دارید که اندام متناسبی داشته باشید و وزن تان با قد تان هماهنگی داشته باشد. شاید در طول روز افراد زیادی را ببینید که با پوشیدن لباس های گرانقیمت اصلا شیکپوش به نظر نمیرسند زیرا بین قد و وزن شان تناسبی وجود ندارد و همچنین متناسب با سن و رنگ پوست شان لباس انتخاب نکرده اند.
اصول شیک پوشی زنان
اکسسوری ها
اکسسوری ها معجزه میکنند، بیشتر خانم ها اکسسوری ها را نادیده میگیرند و شاید اصلا از آن ها استفاده نکنند اما بهتر است بدانید یک ساعت شیک یا یک انگشتر زیبا تاثیر ویژه ای در شیک پوش به نظر رسیدن شما دارند.
مد روز باشید
در هر سنی که هستید برای شیک پوش به نظر رسیدن لازم است که مطابق مد روز تیپ بزنید و از لباس های جدید استفاده کنید، وقتی مد روز را در انتخاب لباس مد نظر داشته باشید خود به خود تیپ شیک و جذابی خواهید داشت.
چگونه شیک پوش و باکلاس باشیم؟
استایل تک رنگ
استایل تک رنگ شاید تکراری و خسته کننده به نظر برسد اما یکی از رازهای شیکپوشی است، اینکه شما تیپ سر تا پا مشکی یا طوسی داشته باشید خیلی جذاب است تا اینکه از 5 یا 6 رنگ در استایل تان استفاده کنید.
توجه به فرم اندام
خانم های شیک پوش و خوشتیپ به یک نکته اهمیت ویژه میدهند آن هم این است که با توجه به فرم اندام شان لباس انتخاب میکنند، مثلا اگر شما چاق و قد کوتاه هستید لباس های مدل ماهی انتخاب نکنید این مدل لباس ها برای خانم های لاغر و قد بلند مناسب اند. لباسی که انتخاب میکنید نه باید گشاد باشد و نه تنگ بلکه درست اندازه تان باشد.
اصول شیک پوشی خانمها از سن جوانی تا میانسالی
شیک بودن از ویژگی هایی است که هر خانمی در هر سنی می تواند داشته باشد؛ به نظر ما هر خانمی این توانایی را دارد که بدون توجه به عددهای شناسنامه، به روز و شیک لباس بپوشد. ما هم در کنار شما خانم های خوش سلیقه هستیم تا به شما بگوییم چگونه در هر سنی خوش پوشی خودتان را حفظ کنید.
الگوی شیک پوشی خانمها مخصوص 20 ساله ها
برای چنین ستی که حال و هوای اسپرت شما را حفظ کند. نمونه های کار شده و کلاسیک قطعا توصیه نمی شوند.دختران 20 ساله می توانند این ست اسپرت شان را با یک مانتوی جین تکمیل کنند. شلوارهای جین روشن، انتخاب بهتری برای ست های تابستانی هستند؛ سعی کنید شلوارتان راسته باشد چون این مدل ها تاریخ مصرف ندارند.
همیشه خانم ها دوست دارند که لباس شان را از سادگی دربیاورند. برای این منظور یک گوشواره ریز، جلوه زیبایی به شما دختر خانم های جوان می دهد.در دنیای دختران جوان، استفاده از دستبندها، محبوبیت زیادی دارند. هرچند طراحان برای هر فصل و سال رنگ های خاصی را پیشنهاد می کنند که با روزهای خوش جوانی همخوانی دارد.
شیک پوشی خانمهای 30 ساله
کلید زیبایی هر ست، شکستن یک رنگ با رنگ دیگر است. برای رسیدن به این هدف، یک کت اسپرت کوتاه بنفش هم به کمک شما می آید.بلوز انتخابی شما برای این ست می تواند یک مدل زرد ساده و درعین حال شیک باشد.پیراهن های گل گلی بهترین انتخاب برای روزهای تابستان است؛ به خصوص برای خانم هایی که به ظاهر شاد علاقه مندند.خانم های جوان علاقه مند به ظاهرهای رنگین و در عین حال خاص! یک مانتوی شیک پیشنهاد ما به شماست.برای شلوار حق انتخاب میان شلوار پارچه ای یا شلوار جین دارید که باید با توجه به فضای مهمانی آن را انتخاب کنید.
اصول انتخاب کیف و کفش برای شیک پوشی خانمها
خانم های خوش سلیقه که حواس شان به همه چیز است، شالی خوشرنگ را در کنار لباسشان ها قرار می دهند.ما به شما پیشنهاد می کنیم برای کامل شدن ست تان، عینک آفتابی ای انتخاب کنید که شیشه اش تناژ خاص داشته باشد.شک نکنید که باید با چنین ترکیبی به دنبال زیورآلاتی به رنگ های متناسب باشید. یک انگشتر با تلفیق رنگی ست تان، مطمئنا می تواند ظاهرتان را بیش از پیش تغییر دهد.

 

یک دستبند خوش رنگ برای خانم هایی که به اکسسوری علاقه دارند و در عین حال ست بودن آن با لباس هم برای شان اهمیت دارد، می تواند انتخاب بجایی باشد.
شیک پوشی خانمها در 40 سالگی
ترکیب صورتی چرک و زرشکی از آن ترکیب هایی است که همیشه جواب می دهد. اگر رنگ صورتی را به عنوان رنگ غالب ظاهرتان انتخاب می کنید حتما به یک کت زرشکی در ست تان فکر کنید.
پیشنهاد ما به شما یک دامن گل گلی صورتی و ترکیب آن با یک کت ساده زرشکی است. البته می توانید دور دامن را خط بکشید و از شلوار پارچه ای برای این ست استفاده کنید. انتخاب با خودتان است. در ست شما به اندازه کافی رنگ وارد شده، به همین دلیل برای بلوز به یک انتخاب ساده مثل شومیز صورتی کمرنگ فکر کنید.

انتخاب لباس برای شیک پوشی خانمهای میانسال
پیشنهاد یک مانتو، هم به دلیل هارمونی با رنگ ست و هم به دلیل رسمی تر نشان دادن شماست.برای اینکه خوش پوشی تان را به رخ بکشید به یک کفش شیک فکر کنید. پیشنهاد ما به شما در این ترکیب کفشی است دقیقا باهمین رنگ ها البته با پاشنه تقریبا بلند.
کیف هایی که بند آنها ترکیب زنجیر و چرم است، در کمد شما هم پیدا می شود چون در روزهای جوانی شما محبوبیتی باورنکردنی داشت؛ بازگشت این کیف ها را جشن بگیرید.اما در این ترکیب اتفاق اصلی وقتی رخ می دهد که شما برای عینک آفتابی تان به رنگ خاص فکر کنید.درکنار این لباس های هماهنگ می توانید به دنبال شالی باشید که متناسب با ست تان باشد.
استفاده از شال های رنگی زیبا برای شیک پوشی خانمها
شاید تا امروز به گوشواره ساده در این سن، فکر نکرده بودید اما به شما قول می دهیم که چیزی از وقار و شخصیت شما کم نمی کند.بهتر است به جای زیورآلات بزرگ به یک انگشتر یا گردنبند ساده و ظریف بسنده کنید تا در عین خوش پوشی سادگی شما هم به چشم بیاید.

ترفندهای شیک پوشی خانمهای 50 ساله ها
ترکیب کرم قهوه ای برای کسانی که وارد میانسالی شده اند و از اضافه وزن رنج می برند، انتخاب هوشمندانه ای است چون توانایی لاغرتر نشان دادن افراد را دارد.رنگ یک ژاکت آرامش خوبی به شما در این سن القا می کند و برای دورهمی با دوستان نزدیک بسیار مناسب است.
یک کت در اوج سادگی اش یک انتخاب مناسب برای خانم هایی است که پا به سن گذاشته اند.
یادتان باشد انتخاب مانتویی متناسب نه تنها شما را کشیده تر نشان می دهد، بلکه مناسب سن شما هم هست.پاشنه مناسب کفش، مخصوص کسانی است که دیگر مثل جوانی به راحتی کفش پاشنه دار نمی پوشند اما بهتر است برای حفظ برازندگی خود سراغ کفش های تخت هم نروند.اگر در میان کیف ها، دنبال کیفی هستید که به سن شما بخورد، باید انتخاب شما طوری باشدکه در حین سادگی بسیار شیک و برازنده شما بانوان محترم باشد.رنگ خاص یک عینک، قدرت خاص کردن یک ست لباس را دارد. خوشبختانه این روزها پیدا کردن عینک برای هر سنی کار آسانی است .

۱۱ راز مهم برای شیک پوشی
همه ما از روی ظاهر، افراد را قضاوت می‌کنیم و قضاوت می‌شویم. برخی معتقدند می‌توان از نوع و طرز لباس پوشیدن افراد به شخصیت و نوع تفکر آنها پی برد. به نوعی با توجه به فرم لباس پوشیدن افراد، درباره‌ی سبک زندگی، نوع شخصیت، طرز تفکر و طبقه اجتماعی آنها پیش‌داوری می‌کنیم.
استایل خودت را داشته باش
افرادی با شخصیت ثابت و استوار، معمولا استایل لباس پوشیدن خاصی برای خودشان دارند؛ اما بهتر است این را بدانیم که استایل به معنای خاص کت و شلوار پوشیدن برای مردان و پاشنه بلند برای زنان نیست بلکه به معنای فرم و استایل است که هم ابعاد حرفه‌ای شما در کارتان را حفظ کند و هم شما راحت باشید. اگر با کت و شلوار و پاشنه بلند راحت هستید این انتخاب شماست؛ اما اگر راحت نیستید به بهانه «چون دیگران اینگونه لباس می‌پوشند» خود را عذاب ندهید.
زیاد وقت صرف انتخاب لباس نکن
اول صبح برای انتخاب لباس زیاد وقت نگذاریم، چون ممکن است کل روز ما را خراب کند. اگر ما وقتی بیش‌ از حد برای انتخاب لباس بگذاریم ممکن است به موقع به سرکار، جلسه و یا غیره نرسیم و این تاخیر، ما را از کل برنامه روزانه‌مان عقب می‌اندازد. بهتر است از شب قبل لباس‌هایمان را انتخاب و آماده کنیم.
برده دنیای صنعتی و امیال خود، نشو
تلویزیون، سایت‌ها، بازارهای پوشاک همگی ما را به سمتی که مصرف‌گرا باشیم هدایت می‌کند؛ اما آیا ما مجبوریم که اینگونه شویم؟ ما نباید فراموش کنیم انسان میل شدیدی به تنوع‌گرایی و کمال‌گرایی دارد تا هر کجا که ما خرید کنیم و همه کمدهای خانه‌ی خود را پر کنیم از لباس، کفش و غیره باز هم سیر نمی‌شویم. پس بهتر است قبل از به خرید رفتن موارد مورد نیاز خود را لیست کنیم و غیر از آن چیزی که مورد نیازمان نیست را نخریم.
قوانین مد و فشن، بر اساس اندیشه‌ای به وجود آمده‌اند
قوانین مد و فشن تنها برای آراستگی و مرتب بودن لباس‌هایمان به وجود نیامده‌اند. مطمئن باشیم هر استایلی که به وجود می‌آید و مد می‌شود حتما قوانین و اندیشه‌هایی پشت خود دارد که تبلیغاتی خاصی درباره آنها صورت می‌گیرد. بدون اطلاع و تحقیق درباره این اندیشه‌های فلسفی و قوانین استایلی آن را حمایت نکنید و حاضر به پوشیدنشان نباشید. اگر از استایل خاصی خوشتان می‌آید درباره‌ی آن تحقیق کنید و با اطلاع از اندیشه‌اصلی آن را بپوشید.
سلیقه انتخابی خود را داشته باش
این موضوع که ما از چه مدل لباسی خوشمان نمی‌آید به اندازه لباس‌هایی که دوست داریم مهم است و باید به آن اهمیت بدهیم. ما به خرید می‌رویم و چیزهایی که دوست داریم را می‌خریم. این جمله همیشه درست نیست؛ بلکه گاهی اوقات ما به خرید می‌رویم و چیزهایی که دوست نداریم را نمی‌خریم. نفرت ما از لباس‌هایی که دوست نداریم به اندازه لباس‌هایی که به آنها علاقه داریم مهم است.
به پوسترهای مدل‌ لباس‌ها اعتماد نکن
گاهی اوقات برای لباس‌ خریدن کمی بی‌حوصله می‌شویم؛ از کاتالوگ لباسی را انتخاب می‌کنیم و سایز خودمان را می‌گیریم. این کار از هر زاویه‌ای و در هر صورتی غلط است. به بیان واضح‌تر اینکه ممکن است آن مدل لباس فقط به سایزی که تن مانکن است خوب باشد و در سایزهای بزرگ‌تر و کوچک‌تر ایراد الگویی داشته باشد به علاوه اینکه ما هنوز جنس و نوع دوخت‌‎لباس را بررسی نکردیم. به یاد داشته باشیم که سایز مناسب در برخی موارد حتی از مدل لباس مهم‌تر است.
لباس‌های گران من را جذاب‌تر می‌کند
این باور پر بیراه نیست؛ ولی کاملا هم درست نیست. اگر لباسی که انتخاب کردیم و پسندیدیم باکیفیت تر از لباس‌های دیگر بود بهتر است آن را بخریم؛ زیرا کپ قشنگ‌تری بر تن دارند و بهتر از لباس‌های ارزان هستند و در مدت زمان طولانی‌تری می‌توانیم از آن لباس انتخاب کنیم. اینگونه پول خود را هدر نداده‌ایم و آشغال بیشتری هم تولید نکرده‌ایم.
کفش یدک همراه کفش‌های خوشگل
هر کفش خوشگلی الزاما نباید پا را اذیت کند ولی اگر کفش‌هایی که برای مهمانی و جلسات طولانی مدت استفاده می‌کنید پایتان را می‌زند و تمرکز را از شما می‌گیرد، پیشنهاد ما این است که با خودتان حتما کفشی که با آن راحت هستید به همراه داشته باشید. برای زنان: اگر کفش پاشنه بلند می‌پوشید کفشی راحت با پاشته متعادل و طبی به همراه خود داشته باشید و برای مردان: اگر کفش‌های نوک تیز می‌پوشید حتما کفشی اسپرت مانند کالج‌های راحتی و طبی همراه خود داشته باشید.
مد و فشن فقط در حد پیشنهاد هستند نه اجبار
در آخر بهتر است این مورد به خوبی یادمان بماند، مد و استایلی که به وجود می‌آید و در دوره‌ای از زمان خیلی طرفدار پیدا می‌کند، برای ما فقط یک پیشنهاد است نه بیشتر. اگر خوشمان نمی‌آید انتخابش نمی‌کنیم و استایلی را که خودمان دوست داریم و از نظر روانی در تضاد با ما نیست را انتخاب می‌کنیم، حتی اگر مد آن دوره از زمان نباشد. به هر حال این موضوع شخصی‌تر از آنی است که دیگران برایمان انتخاب کنند و مهم‌تر از آن که بگوییم چون دیگران می‌پوشند پس منم می‌پوشم.

25 اصل قانون شیک پوشی برای آقایان
وقتی شما یک کت دو دکمه می پوشید، دیگر کمربند را کنار بگذارید، زیرا به آن نیازی نیست. زمانی که کمربند استفاده نمی کنید، پیراهن تان تمیزتر و بهتر به نظر می رسد.
شیک پوشی همیشه قوانینی دارد که با به کار بردن این اصول شما به راحتی می توانید در دسته مردان شیک پوش قرار بگیرید.
24 اصل قانون شیک پوشی :

1. کت های دو دکمه بخرید. این نوع کت ها شما را لاغرتر نشان می دهد و پیراهن و کراوات تان هم بهتر به نظر می رسد.

2. نباید سایز کت و شلوارتان زیاد بزرگ باشد. سرشانه های کت تان باید جذب شانه هایتان باشد. نه بزرگتر از شانه هایتان. از خیاطتتان بخواهید که قد آستین کت تان تا مچ تان باشد نه اینکه تا شستتان. و از او بخواهید که شلوارتان زیاد گشاد و بلند نباشد که زیر پاشنه پایتان برود.

3. به نوک تخته کفشتان کمی چرم بزنید. این کار باعث می شود عمر کفش تان زیاد شود.

4. جارختی های چوبی، کمد لباسهایتان را منظم و مرتب نشان می دهند. درصورتی که جارختی های فلزی زیاد مناسب نیستند.

5. اگر قصد خرید یک پلیور را دارید، یک پلیور خاکستری رنگ یقه هفت بخرید. این پلیور با یک پیراهن رنگ تیره در پاییز یا زمستان و با یک شلوار جین در بهار ست می شود.

6. کمربند مشکی با لباس خاکی رنگ و شلوار جین همخوانی دارد. کمربند مشکی تنها کمربندی است که همه آقایان باید داشته باشند.

7. کراوات های باریک تیره رنگ مردها را جوانتر و سردتر نشان میدهد. و برعکسِ کراوات های پهن، با کت و شلوار جین یا کت و شلوارهای دیگر مناسب است.

8. بارانی تان باید با پیراهن تان ست باشد.

9. یک دست لباس رسمی و یک پیراهن مناسب با یقه ای تیز و زیبا داشته باشید.

10. پولتان را برای خرید یک ماهوت پاک کن گران قیمت و تزئینی هدر ندهید. به جای آن، یک رول پارچه ای بخرید که البته بهتر هم کار می کند.

11. یک شال گردن بلند و مشکی داشته باشید و منتظر نشوید تا دمای هوا زیر صفر برسد و آنوقت شال گردنتان را بیندازید. شال گردنتان را با پیراهن، یا کت تان ست کنید.

12. ببینید چگونه می شود یک گودی در کراواتتان ایجاد کنید. این یک نکته کوچکی است که یک مرد را شیک نشان می دهد.

13. سعی کنید جنس کفشتان از پوست طبیعی حیوانات باشد. زیرا دوام و عمر این کفشها بهتر است.

14. اگر می خواهید لباس هایتان عمر بیشتری داشته باشند، آنها را به خشک شویی بدهید یا با اتوی بخار آنها را اتو کنید.

15. اگر می خواهید جیب کتتان کمی پف داشته باشد باید از دستمال مربع شکلی استفاده کنید .

16. همیشه لباس محل کارتان را مرتب داخل کمدتان بچینید.

17. همیشه وسایل شخصی تان را داخل کیفی بگذارید مثل مسواک، خمیردندان، وسایل اصلاح تان و…

18. به خشک شویی تان بگویید لباس هایتان را بدون آهار شسته و خشک کند. شاید گران تر باشد اما می ارزد.

19. پیراهن طوسی رنگ با هر لباسی قابل ست کردن است. شما می توانید آن را زیر لباس تان، یا زیر کت یا حتی با یک پیراهن و یک کتانی بپوشید.

20. یک کیف دوشی داشته باشید. حتی اگر یک کیف دوشی ارزان را با یک پیراهن زیبا حمل کنید، شما را خوش تیپ نشان می دهد.

21. وقتی شما یک کت دو دکمه می پوشید، دیگر کمربند را کنار بگذارید، زیرا به آن نیازی نیست. زمانی که کمربند استفاده نمی کنید، پیراهن تان تمیزتر و بهتر به نظر می رسد.

22. اگر می خواهید دستبند دستتان کنید دیگر کراوات نزنید. زیرا پوشش شما را زننده و سبک نشان می دهد.

23. وقتی با پیراهن یا یک کت اسپرت عینک آفتابی می زنید، یک عینک دوردار انتخاب کنید.

24. کتانی را می شود با پیراهن ست کرد. اما مطمئن شوید که با آن زیبا به نظر می رسید. کراوات را کنار بگذارید و دنبال یک تی شرت، پیراهن یقه باز یا حتی یک ژاکت باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *