مقالات

اصول شیک پوشی

 

خانم ها و آقایان جوانی که طرفدار شیک پوشی هستید اما نمیدانید چطور به فردی خوشتیپ و خوش لباس تبدیل شوید با ما همراه باشید.
چگونه شیک پوش شویم؟
آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که کمد لباستان پر از لباس هایی است که از هیچ کدامشان راضی نیستید و همیشه حس می کنید چیزی برای پوشیدن ندارید؟ با ما همراه باشید تا اصول شیک پوشی را بهتون معرفی کنیم.
ظاهر شما نشان دهنده ی شخصیت شماست. وقتی خوب لباس می پوشید، این پیام را به دیگران منتقل می کنید که به خودتان اهمیت می دهید.
مهم ترین نکات شیک پوشی خانم ها و آقایان
امروزه شیک پوشی و خوش لباس بودن اهمیت زیادی دارد. لباس شما بیش از آنچه که فکر می کنید حرف برای گفتن خواهد داشت؛ بنابراین باید به لباس های روزانه تان اهمیت بدهید و برای انتخاب آنها وقت بگذارید تا همیشه خوب به نظر برسید.
شیک پوشی فرآیندی است که افراد بر حسب تجربه می آ موزند. برای این منظور شما بیش از هر چیز باید مشاهده کنید و یاد بگیرید؛ روزانه صدها نمونه از تیپ های مختلف برای یادگیری وجود دارند که از کنار شما عبور می کنند، ولی قبل از اینکه از انتخاب دیگران الگو بگیرید، باید از نگاه به خودتان شروع کنید.
مهم ترین اصول شیک پوشی
اگر شما یک فرد بالغ و شاغل هستید، حداقل برای 3 موقعیت مختلف باید لباس داشته باشید:کار، مناسبت های اجتماعی و لباس راحتی برای خانه. بعضی از لباس هایتان ممکن است برای بیش از یک موقعیت مناسب باشند. خوش لباس بودن با آمادگی داشتن برای مناسبت های خاص آغاز می شود. تعداد افرادی که درست قبل از حضورشان در یک مراسم، لباس می خرند و در عین حال عالی به نظر می رسند، انگشت شمار است.
لباس هایتان را بررسی کنید و از خود بپرسید که آیا در حال حاضر برای موقعیت های مختلفی همچون مراسم عروسی، ختم، مصاحبه ی کاری، مناسبت های رسمی، جشن تولد، فارغ التحصیلی و سالگرد، لباس مناسب دارید؟ آیا برای تمام این مراسم ها لباس مناسب دارید؟ اگر نه، نوع لباس هایی که نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید آنها دست به کار شوید.
مبانی موقعیت های خاص را یاد بگیرید
برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. اگر همیشه حواس تان به موقعیت باشد، می توانید بهترین لباس ها را انتخاب کنید. همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه ی بدن تان است. پوشیدن لباس های آزاد حس خوبی دارد، ولی اگر سایز شلوار شما 36 است و سایز 38 بخرید، شلخته به نظر می رسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه ی آنها باشد، دچار سردرگمی می شوند. هوشمندانه و با دقت انتخاب کنید؛ لباس باید درست هم سایز خودتان باشد.
لباس هایی بپوشید که در آنها احساس راحتی می کنید.
اگر از شکلی که به نظر می رسید یا از لباس هایی که پوشیده اید راضی نباشید، حالت طبیعی نخواهید داشت و دائما احساس ناآرامی و بی قراری می کنید. ضعف ظاهری که فکر شما را مشغول کند، دشمن اعتماد به نفس تان است؛ پس همیشه سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.
وقتی موقعیت های اولویت دار را مشخص کردید می توانید به دنبال لباس مناسب برای آنها باشید. دقت کنید که لباس هایتان را اصولی و نه بر پایه ی حدس و گمان انتخاب کنید.
نظر دیگران را بپرسید
لباسی که در تن شخصی، عالی به نظر می رسد ممکن است برای فرد دیگری زشت و بی قواره باشد.
بهترین راه برای داشتن یک انتخاب مناسب این است که فردی خوش لباس و قابل اعتماد (که نظر واقعی اش را به شما می گوید) برای خرید همراه خود ببرید. اگر نمی توانید کسی را پیدا کنید که در این زمینه شما را راهنمایی کند، می توانید نظر فروشنده لباس را جویا شوید. البته یادتان باشد زیاد وقت شان را نگیرید و فراموش نکنید که او وظایف دیگری هم دارد به لباس پوشیدن دیگران توجه کنید. اگر به دنبال لباسی برای محیط کار هستید می توانید مشابه با پوشش مدیر و همکاران تان لباس های خود را انتخاب کنید. اگر به مراسم عروسی می روید نباید از عروس و داماد بهتر لباس بپوشید اما سعی کنید با دیگر میهمانان هماهنگ باشید. اینکه بدانید چه لباسی را کی و کجا بپوشید هم به تجربه نیاز دارد. از تجربیات دیگران استفاده کنید و نظرشان را در این مورد بپرسید.
سعی کنید لباس خود را از فروشگاهی تهیه کنید که دارای تنوع مدل و رنگ بندی کامل باشد تا در انتخاب خود دستتان باز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *